מה הבעיה האמיתית עם מה שעשה נתניהו ג'וניור

(תזכורת למי ששכח: נתניהו ג'וניור איחר לפגישת גישור בצו בית משפט שנקבעה לו ולארגון 'מולד', שחרר קללה עסיסית, ויצא מהדלת)

תסלחו לי שאני לא רוצה לדבר על ה"כוס אמאמא שלכם יא שמאלנים" שהטיח הנסיך יאיר נתניהו באנשי מולד אתמול

אני כן רוצה לדבר על זה שהוד מעלתו איחר לפגישת הגישור ב-45 דקות ואפילו לא טרח להסביר או להתנצל. אני חושב שהסיטואציה הזאת לוכדת היטב את ישראל שיצר פה נתניהו האב ולכן שווה להתעכב עליה.

כי כשביבי עומד מעל דוכן הנואמים ואומר: "יהיו המלצות משטרה, נו, אז מה?", המסר הסמוי הוא שאין כללים, שהכל מותר, שאפשר לדרוס את החוק (במיוחד אם אתה שייך למעמד הנכון, לדת הנכונה או לצבע הנכון). ואם החוק הפלילי הוא יעד לדריסה אז מה זה כבר להפר ערכים של כבוד בין אדם לחברו, חמלה, התחשבות, סובלנות?

והמסר הזה מחלחל עמוק אל לב החברה הישראלית שהפכה להיות ג'ונגל שבו ה"אחר" הוא רק מטרד בדרך למימוש הצרכים האגואיסטים של כל אחד. נו, אז חתכתי בכביש, אז מה? ועקפתי בתור, והרמתי קול על נציגת השרות, ורכבתי על אופניים חשמליים על המדרכה במהירות מופרעת, וכשנכנס אדם מבוגר לאוטובוס מלא הורדתי עיניים לפלאפון כדי לא לפנות לו כסא, ולא אספתי את הקקי של הכלב, נו, אז מה?

ובאמת, מה אתם מצפים מאנשים כשהם רואים את ראש הממשלה מסית נגד ערביי ישראל לפני הבחירות ואחריהן זורק איזו התנצלות מזויפת והכל ממשיך כרגיל? או כשהם מגלים ששר בממשלה ניסה להקים חבר כנסת שקבר לפני כמה שעות את אשתו האהובה מהשבעה כדי שיבוא להצביע על החוק המקושקש שלו ואז מצייץ שהוא מתנצל אם פגע ברגשותיו (אם??), או כשהם פותחים טלוויזיה לראות כדורסל ושומעים בפעם השנייה בתוך שלושה ימים את אוהדי הפועל שרים שירים מעוררי בחילה לרגב פנאן מאמן הכושר של מכבי על אביו שהתאבד – ואף אחד לא מנסה לעצור את זה?

נתניהו לא ישאר כאן לנצח, וסביר להניח שבנו יעלה על מטוס ויחבור לחבריו המיליארדרים בחו"ל ברגע שזה יקרה. אבל את מה שהאיש חסר המעצורים הזה משאיר אחריו יקח הרבה זמן לתקן. יותר מהשחיתות, יותר מיוקר המחיה, יותר מהכל – זו המורשת של האיש ונצטרך תהליך תיקון ארוך כדי להוציא אותה מהמערכת שלנו. אז כוס אמאמא שלנו, בואו נתחיל אותו כבר עכשיו